
Texas Instruments
Product No:
OPA2137P
Manufacturer:
Package:
8-PDIP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP JFET 2 CIRCUIT 8DIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.3725
3.3725
10
3.0267
30.267
25
2.86102
71.5255
100
2.4795
247.95
250
2.35239
588.0975
500
2.110786
1055.393
1000
1.780176
1780.176
2500
1.691171
4227.9275
5000
1.627588
8137.94
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | MicroAmplifier™ |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 3.5V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Amplifier Type | J-FET |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 220µA |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | OPA2137 |
| Current - Input Bias | 5 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 1 MHz |
| Voltage - Input Offset | 1.5 mV |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Current - Output / Channel | 60 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |