
Texas Instruments
Product No:
OPA2140AIDRGR
Manufacturer:
Package:
8-WSON (3x3)
Batch:
-
Description:
DUAL-CHANNEL, 11-MHZ, LOW-NOISE
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.1465
6.1465
10
5.55275
55.5275
25
5.29454
132.3635
100
4.59705
459.705
250
4.390482
1097.6205
500
4.003072
2001.536
1000
3.486557
3486.557
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 20V/µs |
| Output Type | Push-Pull, Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | J-FET |
| Package / Case | 8-WFDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1.8mA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Current - Input Bias | 0.5 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 11 MHz |
| Voltage - Input Offset | 30 µV |
| Supplier Device Package | 8-WSON (3x3) |
| Current - Output / Channel | 36 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |