
Texas Instruments
Product No:
OPA2170AIDSGR
Manufacturer:
Package:
8-WSON (2x2)
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8WSON
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.242
2.242
10
2.0159
20.159
25
1.9019
47.5475
100
1.620415
162.0415
250
1.52152
380.38
500
1.33133
665.665
1000
1.103102
1103.102
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.4V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-WFDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 110µA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | OPA2170 |
| Current - Input Bias | 8 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 1.2 MHz |
| Voltage - Input Offset | 250 µV |
| Supplier Device Package | 8-WSON (2x2) |
| Current - Output / Channel | 20 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |