
Texas Instruments
Product No:
OPA4186DR
Manufacturer:
Package:
14-SOIC
Batch:
-
Description:
QUAD, 24-V, LOW-POWER (90-A) 5-V
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.0115
3.0115
10
2.7037
27.037
25
2.55664
63.916
100
2.21559
221.559
250
2.10197
525.4925
500
1.886092
943.046
1000
1.59068
1590.68
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.35V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Zero-Drift |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 90µA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Current - Input Bias | 5 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 750 kHz |
| Voltage - Input Offset | 6 µV |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Current - Output / Channel | 20 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 24 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |