
Texas Instruments
Product No:
OPA4187ID
Manufacturer:
Package:
14-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP ZERO-DRIFT 4CIRC 14SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.8045
5.8045
10
5.2155
52.155
25
4.9305
123.2625
100
4.273195
427.3195
250
4.054068
1013.517
500
3.637702
1818.851
1000
3.06794
3067.94
2500
2.914543
7286.3575
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | Zero-Drift |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 0.2V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Zero-Drift |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 100µA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | OPA4187 |
| Current - Input Bias | 100 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 550 kHz |
| Voltage - Input Offset | 1 µV |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Current - Output / Channel | 30 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |