
Texas Instruments
Product No:
OPA4188AID
Manufacturer:
Package:
14-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP ZER-DRIFT 4CIRC 14SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.384
6.384
10
5.73705
57.3705
25
5.42412
135.603
100
4.700885
470.0885
250
4.459832
1114.958
500
4.001799
2000.8995
1000
3.375008
3375.008
2500
3.20626
8015.65
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | Zero-Drift |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 0.8V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Zero-Drift |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 415µA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | OPA4188 |
| Current - Input Bias | 160 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 2 MHz |
| Voltage - Input Offset | 6 µV |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Current - Output / Channel | 18 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4 V |