
Texas Instruments
Product No:
OPA4191IDR
Manufacturer:
Package:
14-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC CMOS 4 CIRCUIT 14SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.8045
5.8045
10
5.2136
52.136
25
4.92822
123.2055
100
4.271295
427.1295
250
4.052244
1013.061
500
3.636049
1818.0245
1000
3.066552
3066.552
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 5V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | CMOS |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 140µA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | OPA4191 |
| Current - Input Bias | 5 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 2.5 MHz |
| Voltage - Input Offset | 5 µV |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Current - Output / Channel | 65 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |