
Texas Instruments
Product No:
OPA4202IDR
Manufacturer:
Package:
14-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.748
1.748
10
1.5732
15.732
25
1.4839
37.0975
100
1.26426
126.426
250
1.187044
296.761
500
1.038673
519.3365
1000
0.860624
860.624
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 0.35V/µs |
| Output Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 580µA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | OPA4202 |
| Current - Input Bias | 250 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 1 MHz |
| Voltage - Input Offset | 20 µV |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Current - Output / Channel | 35 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |