
Texas Instruments
Product No:
OPA4205APWR
Manufacturer:
Package:
14-TSSOP
Batch:
-
Description:
LOW-POWER LOW-NOISE FOUR-CHANNEL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.2795
6.2795
10
5.643
56.43
25
5.3352
133.38
100
4.62384
462.384
250
4.38672
1096.68
500
3.936192
1968.096
1000
3.31968
3319.68
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | e-trim™ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 4V/µs |
| Output Type | Push-Pull, Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 220µA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Current - Input Bias | 100 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 3.6 MHz |
| Voltage - Input Offset | 4 µV |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Current - Output / Channel | 25 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |