
Texas Instruments
Product No:
OPA4228PA
Manufacturer:
Package:
14-PDIP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14DIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
10.4595
10.4595
10
9.6159
96.159
25
9.21766
230.4415
100
8.121455
812.1455
250
7.722854
1930.7135
500
7.224598
3612.299
1000
6.626706
6626.706
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 11V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 3.7mA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | OPA4228 |
| Current - Input Bias | 2.5 nA |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 33 MHz |
| Voltage - Input Offset | 10 µV |
| Supplier Device Package | 14-PDIP |
| Current - Output / Channel | 45 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 5 V |