
Texas Instruments
Product No:
OPA4314AIPW
Manufacturer:
Package:
14-TSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC CMOS 4 CIRCUIT 14TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.185
2.185
10
1.9608
19.608
25
1.84984
46.246
100
1.57624
157.624
250
1.480024
370.006
500
1.295021
647.5105
1000
1.073016
1073.016
2500
0.99902
2497.55
5000
0.962018
4810.09
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Slew Rate | 1.5V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | CMOS |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 150µA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | OPA4314 |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 3 MHz |
| Voltage - Input Offset | 500 µV |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Current - Output / Channel | 20 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 1.8 V |