
Texas Instruments
Product No:
OPA4330AIPW
Manufacturer:
Package:
14-TSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP ZER-DRIFT 4CIRC 14TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.408
4.408
10
3.96245
39.6245
25
3.74566
93.6415
100
3.24634
324.634
250
3.079824
769.956
500
2.763531
1381.7655
1000
2.330692
2330.692
2500
2.214156
5535.39
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 0.16V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | CMOS, Zero-Drift |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 21µA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | OPA4330 |
| Current - Input Bias | 200 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 350 kHz |
| Voltage - Input Offset | 8 µV |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Current - Output / Channel | 5 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 1.8 V |