
Texas Instruments
Product No:
OPA4340UA
Manufacturer:
Package:
14-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC CMOS 4 CIRCUIT 14SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
7.239
7.239
10
6.5379
65.379
25
6.23428
155.857
100
5.4131
541.31
250
5.169824
1292.456
500
4.713653
2356.8265
1000
4.105434
4105.434
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | microPOWER™ |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 6V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | CMOS |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 750µA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | OPA4340 |
| Current - Input Bias | 0.2 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 5.5 MHz |
| Voltage - Input Offset | 150 µV |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Current - Output / Channel | 50 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.5 V |