OPA4340UA/2K5G4
Texas Instruments
Product No:
OPA4340UA/2K5G4
Manufacturer:
Texas Instruments
Package:
14-SOIC
Batch:
Datasheet:
Description:
IC CMOS 4 CIRCUIT 14SOIC
User Guide
Mfr Texas Instruments
Series microPOWER™
Package Tape & Reel (TR)
Slew Rate 6V/µs
Output Type Rail-to-Rail
Mounting Type Surface Mount
Amplifier Type CMOS
Package / Case 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Current - Supply 750µA (x4 Channels)
Number of Circuits 4
Base Product Number OPA4340
Current - Input Bias 0.2 pA
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Gain Bandwidth Product 5.5 MHz
Voltage - Input Offset 150 µV
Supplier Device Package 14-SOIC
Current - Output / Channel 50 mA
Voltage - Supply Span (Max) 5.5 V
Voltage - Supply Span (Min) 2.5 V