OPA4343EA/2K5
Texas Instruments
Product No:
OPA4343EA/2K5
Package:
16-SSOP
Description:
IC CMOS 4 CIRCUIT 16SSOP
User Guide
Mfr Texas Instruments
Series MicroAmplifier™
Package Tape & Reel (TR)
Slew Rate 6V/µs
Amplifier Type CMOS
Package / Case 16-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Product Status Active
Current - Supply 850µA (x4 Channels)
Number of Circuits 4
Base Product Number OPA4343
Current - Input Bias 0.2 pA
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Gain Bandwidth Product 5.5 MHz
Voltage - Input Offset 2 mV
Supplier Device Package 16-SSOP
Current - Output / Channel 50 mA
Voltage - Supply Span (Max) 5.5 V
Voltage - Supply Span (Min) 2.5 V