
Texas Instruments
Product No:
OPA4343NA/2K5
Manufacturer:
Package:
14-TSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC CMOS 4 CIRCUIT 14TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.7025
4.7025
10
4.2256
42.256
25
3.99456
99.864
100
3.462085
346.2085
250
3.284568
821.142
500
2.947223
1473.6115
1000
2.485608
2485.608
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | MicroAmplifier™ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 6V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | CMOS |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 850µA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | OPA4343 |
| Current - Input Bias | 0.2 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 5.5 MHz |
| Voltage - Input Offset | 2 mV |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Current - Output / Channel | 50 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.5 V |