
Texas Instruments
Product No:
OPA4350UA
Manufacturer:
Package:
14-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC CMOS 4 CIRCUIT 14SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
11.324
11.324
10
10.41105
104.1105
25
9.97994
249.4985
100
8.79301
879.301
250
8.361444
2090.361
500
7.821996
3910.998
1000
7.174656
7174.656
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | MicroAmplifier™ |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 22V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | CMOS |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 5.2mA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | OPA4350 |
| Current - Input Bias | 0.5 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 38 MHz |
| Voltage - Input Offset | 150 µV |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Current - Output / Channel | 40 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |