
Texas Instruments
Product No:
OPA4353UA
Manufacturer:
Package:
14-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC CMOS 4 CIRCUIT 14SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
7.6475
7.6475
10
6.90745
69.0745
25
6.58654
164.6635
100
5.719095
571.9095
250
5.462044
1365.511
500
4.980109
2490.0545
1000
4.33752
4337.52
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | MicroAmplifier™ |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 22V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | CMOS |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 5.2mA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | OPA4353 |
| Current - Input Bias | 0.5 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 44 MHz |
| Voltage - Input Offset | 3 mV |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Current - Output / Channel | 40 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.5 V |