OPA4353UA/2K5G4
Texas Instruments
Product No:
OPA4353UA/2K5G4
Package:
14-SOIC
Description:
IC CMOS 4 CIRCUIT 14SOIC
User Guide
Mfr Texas Instruments
Series MicroAmplifier™
Package Tape & Reel (TR)
Slew Rate 22V/µs
Amplifier Type CMOS
Package / Case 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status Obsolete
Current - Supply 5.2mA (x4 Channels)
Number of Circuits 4
Base Product Number OPA4353
Current - Input Bias 0.5 pA
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Gain Bandwidth Product 44 MHz
Voltage - Input Offset 3 mV
Supplier Device Package 14-SOIC
Current - Output / Channel 40 mA
Voltage - Supply Span (Max) 5.5 V
Voltage - Supply Span (Min) 2.5 V