
Texas Instruments
Product No:
OPA4388ID
Manufacturer:
Package:
14-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP ZERO-DRIFT 4CIRC 14SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.776
5.776
10
5.18985
51.8985
25
4.90618
122.6545
100
4.25201
425.201
250
4.033966
1008.4915
500
3.619652
1809.826
1000
3.05272
3052.72
2500
2.900084
7250.21
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | Zero-Drift |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 5V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Zero-Drift |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1.9mA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | OPA4388 |
| Current - Input Bias | 30 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 10 MHz |
| Voltage - Input Offset | 2.25 µV |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Current - Output / Channel | 60 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.5 V |