
Texas Instruments
Product No:
OPA445BM
Manufacturer:
Package:
TO-99-8
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT TO99-8
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
13.6895
13.6895
10
12.5818
125.818
25
12.05968
301.492
100
10.625655
1062.5655
250
10.104162
2526.0405
500
9.452291
4726.1455
1000
8.670032
8670.032
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 15V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | TO-99-8 Metal Can |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 4.2mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | OPA445 |
| Current - Input Bias | 10 pA |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 2 MHz |
| Voltage - Input Offset | 1 mV |
| Supplier Device Package | TO-99-8 |
| Current - Output / Channel | 15 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 90 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 20 V |