
Texas Instruments
Product No:
OPA455IDDA
Manufacturer:
Package:
8-SO PowerPad
Batch:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRC 8SOPWRPAD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
9.1865
9.1865
10
8.2973
82.973
25
7.91122
197.7805
100
6.86926
686.926
250
6.56051
1640.1275
500
5.981656
2990.828
1000
5.209819
5209.819
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-PowerSOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 3.2mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | OPA455 |
| Current - Input Bias | 30 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 6.5 MHz |
| Voltage - Input Offset | 200 µV |
| Supplier Device Package | 8-SO PowerPad |
| Current - Output / Channel | 45 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 150 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 12 V |