
Texas Instruments
Product No:
OPA4743UA
Manufacturer:
Package:
14-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC CMOS 4 CIRCUIT 14SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
10.4405
10.4405
10
9.4297
94.297
25
8.99118
224.7795
100
7.807005
780.7005
250
7.456094
1864.0235
500
6.7982
3399.1
1000
5.921018
5921.018
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 10V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | CMOS |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1.1mA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | OPA4743 |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 7 MHz |
| Voltage - Input Offset | 1.5 mV |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Current - Output / Channel | 20 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 12 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 3.5 V |