
Texas Instruments
Product No:
OPA4820ID
Manufacturer:
Package:
14-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP VFB 4 CIRCUIT 14SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.9395
8.9395
10
8.07215
80.7215
25
7.69652
192.413
100
6.68287
668.287
250
6.38248
1595.62
500
5.81932
2909.66
1000
5.06844
5068.44
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 240V/µs |
| Output Type | Differential |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 650 MHz |
| Amplifier Type | Voltage Feedback |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 22.6mA |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | OPA4820 |
| Current - Input Bias | 9 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 250 MHz |
| Voltage - Input Offset | 250 µV |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Current - Output / Channel | 85 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 12.6 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4 V |