
Texas Instruments
Product No:
OPA4863PWR
Manufacturer:
Package:
14-TSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
QUAD, LOW-POWER, 110-MHZRRIO VOL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.401
3.401
10
3.0571
30.571
25
2.8899
72.2475
100
2.50458
250.458
250
2.37614
594.035
500
2.132104
1066.052
1000
1.79816
1798.16
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 105V/µs |
| Output Type | Push-Pull, Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 110 MHz |
| Amplifier Type | Standard |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 700µA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Current - Input Bias | 300 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 50 MHz |
| Voltage - Input Offset | 400 µV |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
| Current - Output / Channel | 45 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 12.6 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |