
Texas Instruments
Product No:
OPA4991IDYYR
Manufacturer:
Package:
14-SOT-23-THIN
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
QUAD, 40-V, 4.5-MHZ, LOW-POWER O
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.09
2.09
10
1.90285
19.0285
25
1.85136
46.284
50
1.84205
92.1025
100
1.64654
164.654
250
1.64179
410.4475
500
1.616995
808.4975
1000
1.548358
1548.358
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 21V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | SOT-23-14 Thin, SOT-23 Variant |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 560µA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Current - Input Bias | 10 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 4.5 MHz |
| Voltage - Input Offset | 125 µV |
| Supplier Device Package | 14-SOT-23-THIN |
| Current - Output / Channel | 75 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 40 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |