
Texas Instruments
Product No:
OPA547T
Manufacturer:
Package:
TO-220-7
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT TO220-7
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
10.982
10.982
10
10.0928
100.928
25
9.67404
241.851
100
8.52359
852.359
250
8.105286
2026.3215
500
7.582349
3791.1745
1000
6.954846
6954.846
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 6V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | TO-220-7 Formed Leads |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 10mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | OPA547 |
| Current - Input Bias | 100 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 1 MHz |
| Voltage - Input Offset | 1 mV |
| Supplier Device Package | TO-220-7 |
| Current - Output / Channel | 750 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 60 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 8 V |