
Texas Instruments
Product No:
OPA552UA/2K5
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.4365
4.4365
10
3.98335
39.8335
25
3.7658
94.145
100
3.26363
326.363
250
3.096278
774.0695
500
2.778294
1389.147
1000
2.343137
2343.137
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 24V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 7mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | OPA552 |
| Current - Input Bias | 20 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 12 MHz |
| Voltage - Input Offset | 1 mV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 200 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 60 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 8 V |