
Texas Instruments
Product No:
OPA567AIRHGR
Manufacturer:
Package:
12-VQFN (5x5)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 12VQFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.662
5.662
10
5.08155
50.8155
25
4.80396
120.099
100
4.163375
416.3375
250
3.949872
987.468
500
3.544222
1772.111
1000
2.989099
2989.099
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 1.2V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 12-VQFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 9mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | OPA567 |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 1.2 MHz |
| Voltage - Input Offset | 500 µV |
| Supplier Device Package | 12-VQFN (5x5) |
| Current - Output / Channel | 2.4 A |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.5 V |