
Texas Instruments
Product No:
OPA602AU
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
12.844
12.844
10
11.80755
118.0755
25
11.31792
282.948
100
9.971865
997.1865
250
9.482444
2370.611
500
8.870663
4435.3315
1000
8.136532
8136.532
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | Difet® |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 35V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 3mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | OPA602 |
| Current - Input Bias | 2 pA |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 6.5 MHz |
| Voltage - Input Offset | 1 mV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 20 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 10 V |