
Texas Instruments
Product No:
OPA607IDBVT
Manufacturer:
Package:
SOT-23-5
Batch:
-
Description:
IC OPAMP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
250
0.892164
223.041
500
0.788424
394.212
1250
0.62244
778.05
2500
0.580944
1452.36
6250
0.551893
3449.33125
12500
0.531145
6639.3125
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 24V/µs |
| Output Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 9 MHz |
| Amplifier Type | CMOS |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 900µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Current - Input Bias | 3 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 50 MHz |
| Voltage - Input Offset | 120 µV |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Current - Output / Channel | 60 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.2 V |