
Texas Instruments
Product No:
OPA656U
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC VOLTAGE FEEDBACK 1 CIRC 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
12.445
12.445
10
11.44085
114.4085
25
10.9668
274.17
100
9.66264
966.264
250
9.1884
2297.1
500
8.5956
4297.8
1000
7.88424
7884.24
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 295V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 500 MHz |
| Amplifier Type | Voltage Feedback |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 14mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | OPA656 |
| Current - Input Bias | 2 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 230 MHz |
| Voltage - Input Offset | 250 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 70 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 12 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 8 V |