
Texas Instruments
Product No:
OPA684IDR
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP CFA 1 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.9235
3.9235
10
3.51975
35.1975
25
3.32766
83.1915
100
2.884105
288.4105
250
2.736228
684.057
500
2.455199
1227.5995
1000
2.070648
2070.648
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 820V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 210 MHz |
| Amplifier Type | Current Feedback |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1.7mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | OPA684 |
| Current - Input Bias | 5 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 1.9 GHz |
| Voltage - Input Offset | 1.5 mV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 160 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 12 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 5 V |