
Texas Instruments
Product No:
OPA690ID
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC VOLTAGE FEEDBACK 1 CIRC 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.168
5.168
10
4.6417
46.417
25
4.38824
109.706
100
3.803135
380.3135
250
3.608062
902.0155
500
3.237524
1618.762
1000
2.730433
2730.433
2500
2.593918
6484.795
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 1800V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 500 MHz |
| Amplifier Type | Voltage Feedback |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 5.5mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | OPA690 |
| Current - Input Bias | 3 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 300 MHz |
| Voltage - Input Offset | 1 mV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 190 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 12 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 5 V |