
Texas Instruments
Product No:
OPA691ID
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP CFA 1 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.282
5.282
10
4.7405
47.405
25
4.48172
112.043
100
3.88398
388.398
250
3.68486
921.215
500
3.306399
1653.1995
1000
2.788535
2788.535
2500
2.649104
6622.76
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 2100V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 280 MHz |
| Amplifier Type | Current Feedback |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 5.1mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | OPA691 |
| Current - Input Bias | 15 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 2 GHz |
| Voltage - Input Offset | 500 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 190 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 12 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 5 V |