
Texas Instruments
Product No:
OPA694ID
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP CFA 1 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.3605
4.3605
10
3.91305
39.1305
25
3.69892
92.473
100
3.20587
320.587
250
3.041444
760.361
500
2.729084
1364.542
1000
2.301641
2301.641
2500
2.186558
5466.395
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 1700V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 1.5 GHz |
| Amplifier Type | Current Feedback |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 5.8mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | OPA694 |
| Current - Input Bias | 5 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Input Offset | 500 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 80 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 12.6 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 7 V |