
Texas Instruments
Product No:
OPA699ID
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC VOLTAGE FEEDBACK 1 CIRC 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.1085
6.1085
10
5.5195
55.195
25
5.26262
131.5655
100
4.569595
456.9595
250
4.364224
1091.056
500
3.979151
1989.5755
1000
3.465724
3465.724
2500
3.33736
8343.4
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 1400V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 260 MHz |
| Amplifier Type | Voltage Feedback |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 15.5mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | OPA699 |
| Current - Input Bias | 3 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 1 GHz |
| Voltage - Input Offset | 1.5 mV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 120 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 12 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 5 V |