
Texas Instruments
Product No:
OPA735AIDBVR
Manufacturer:
Package:
SOT-23-5
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP ZER-DRIFT 1CIRC SOT23-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.5435
3.5435
10
3.1863
31.863
25
3.01226
75.3065
100
2.610505
261.0505
250
2.476688
619.172
500
2.222316
1111.158
1000
1.874236
1874.236
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 1.5V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Zero-Drift |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 600µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | OPA735 |
| Current - Input Bias | 100 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 1.6 MHz |
| Voltage - Input Offset | 1 µV |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Current - Output / Channel | 20 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 12 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |