
Texas Instruments
Product No:
OPA743NA/3K
Manufacturer:
Package:
SOT-23-5
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SOT23-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.6885
2.6885
10
2.4149
24.149
25
2.28304
57.076
100
1.97866
197.866
250
1.877162
469.2905
500
1.684369
842.1845
1000
1.420544
1420.544
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 10V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 1.1mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | OPA743 |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 7 MHz |
| Voltage - Input Offset | 1.5 mV |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Current - Output / Channel | 20 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 12 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 3.5 V |