
Texas Instruments
Product No:
OPA810IDCKR
Manufacturer:
Package:
SC-70-5
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP JFET 1 CIRCUIT SC70-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.926
2.926
10
2.62865
26.2865
25
2.4852
62.13
100
2.153935
215.3935
250
2.043488
510.872
500
1.833614
916.807
1000
1.54642
1546.42
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 254V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 140 MHz |
| Amplifier Type | J-FET |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 3.8mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | OPA810 |
| Current - Input Bias | 2 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 70 MHz |
| Voltage - Input Offset | 100 µV |
| Supplier Device Package | SC-70-5 |
| Current - Output / Channel | 100 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 27 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.75 V |