
Texas Instruments
Product No:
OPA817DTKR
Manufacturer:
Package:
8-WSON (3x3)
Batch:
-
Description:
800-MHZ, HIGH-PRECISION UNITY-GA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.208
8.208
10
7.4138
74.138
25
7.06876
176.719
100
6.137665
613.7665
250
5.861804
1465.451
500
5.344586
2672.293
1000
4.654962
4654.962
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 1000V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 40 MHz |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-WFDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 23.5mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Current - Input Bias | 2 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 400 MHz |
| Voltage - Input Offset | 50 µV |
| Supplier Device Package | 8-WSON (3x3) |
| Current - Output / Channel | 100 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 12.6 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 6 V |