
Texas Instruments
Product No:
OPA818IDRGR
Manufacturer:
Package:
8-SON (3x3)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP JFET 1 CIRCUIT 8SON
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
7.657
7.657
10
6.9141
69.141
25
6.59262
164.8155
100
5.724415
572.4415
250
5.467098
1366.7745
500
4.984707
2492.3535
1000
4.341519
4341.519
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 1400V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 765 MHz |
| Amplifier Type | J-FET |
| Package / Case | 8-WFDFN Exposed Pad |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 26.5mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | OPA818 |
| Current - Input Bias | 25 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 2.7 GHz |
| Voltage - Input Offset | 1.25 mV |
| Supplier Device Package | 8-SON (3x3) |
| Current - Output / Channel | 110 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 13 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 6 V |