
Texas Instruments
Product No:
OPA820ID
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC VOLTAGE FEEDBACK 1 CIRC 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.42
3.42
10
3.0761
30.761
25
2.90776
72.694
100
2.51997
251.997
250
2.39077
597.6925
500
2.145233
1072.6165
1000
1.809228
1809.228
2500
1.718759
4296.8975
5000
1.65415
8270.75
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 240V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 800 MHz |
| Amplifier Type | Voltage Feedback |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 5.6mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | OPA820 |
| Current - Input Bias | 9 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 280 MHz |
| Voltage - Input Offset | 200 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 110 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 12 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 5 V |