
Texas Instruments
Product No:
OPA827AIDR
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP JFET 1 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
9.785
9.785
10
8.8369
88.369
25
8.42574
210.6435
100
7.31595
731.595
250
6.987136
1746.784
500
6.370624
3185.312
1000
5.548608
5548.608
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 28V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | J-FET |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 4.8mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | OPA827 |
| Current - Input Bias | 15 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 22 MHz |
| Voltage - Input Offset | 75 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 30 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 8 V |