
Texas Instruments
Product No:
OPA828IDGNR
Manufacturer:
Package:
8-HVSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
HIGH-SPEED (45 MHZ AND 150 V/S),
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.517
6.517
10
5.8881
58.881
25
5.6145
140.3625
100
4.874925
487.4925
250
4.655836
1163.959
500
4.245037
2122.5185
1000
3.697296
3697.296
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 150V/µs |
| Output Type | Single-Ended |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | J-FET |
| Package / Case | 8-PowerTSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 5.5mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Current - Input Bias | 0.2 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Gain Bandwidth Product | 45 MHz |
| Voltage - Input Offset | 25 µV |
| Supplier Device Package | 8-HVSSOP |
| Current - Output / Channel | 30 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 8 V |