
Texas Instruments
Product No:
OPA830ID
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC VOLTAGE FEEDBACK 1 CIRC 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.572
3.572
10
3.21005
32.1005
25
3.0343
75.8575
100
2.62979
262.979
250
2.494928
623.732
500
2.238713
1119.3565
1000
1.888068
1888.068
2500
1.793666
4484.165
5000
1.726236
8631.18
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 600V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 310 MHz |
| Amplifier Type | Voltage Feedback |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 4.25mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | OPA830 |
| Current - Input Bias | 5 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 110 MHz |
| Voltage - Input Offset | 1.5 mV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 85 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 11 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.8 V |