
Texas Instruments
Product No:
OPA835IDBVR
Manufacturer:
Package:
SOT-23-6
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP VFB 1 CIRCUIT SOT23-6
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.3655
2.3655
10
2.1204
21.204
25
2.0007
50.0175
100
1.704585
170.4585
250
1.60056
400.14
500
1.40049
700.245
1000
1.160406
1160.406
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 260V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 56 MHz |
| Amplifier Type | Voltage Feedback |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 250µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | OPA835 |
| Current - Input Bias | 200 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 31 MHz |
| Voltage - Input Offset | 100 µV |
| Supplier Device Package | SOT-23-6 |
| Current - Output / Channel | 40 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.5 V |