
Texas Instruments
Product No:
OPA838IDCKR
Manufacturer:
Package:
SC-70-5
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP VFB 1 CIRCUIT SC70-5
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.3155
3.3155
10
2.97445
29.7445
25
2.812
70.3
100
2.43713
243.713
250
2.312148
578.037
500
2.074705
1037.3525
1000
1.749748
1749.748
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 350V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Voltage Feedback |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 960µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | OPA838 |
| Current - Input Bias | 1.5 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 300 MHz |
| Voltage - Input Offset | 15 µV |
| Supplier Device Package | SC-70-5 |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.4 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |