
Texas Instruments
Product No:
OPA843ID
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC VOLTAGE FEEDBACK 1 CIRC 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.434
5.434
10
4.88395
48.8395
25
4.617
115.425
100
4.00159
400.159
250
3.796352
949.088
500
3.406453
1703.2265
1000
2.872904
2872.904
2500
2.729264
6823.16
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 1000V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 500 MHz |
| Amplifier Type | Voltage Feedback |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 20.2mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | OPA843 |
| Current - Input Bias | 20 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 800 MHz |
| Voltage - Input Offset | 300 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 100 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 12 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 8 V |