
Texas Instruments
Product No:
OPA846ID
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC VOLTAGE FEEDBACK 1 CIRC 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.7855
5.7855
10
5.1965
51.965
25
4.91264
122.816
100
4.257805
425.7805
250
4.039438
1009.8595
500
3.624573
1812.2865
1000
3.056872
3056.872
2500
2.904026
7260.065
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 625V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Voltage Feedback |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 12.6mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | OPA846 |
| Current - Input Bias | 10 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 1.75 GHz |
| Voltage - Input Offset | 150 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 80 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 12 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 5 V |